Zabio oba gola

Nove Messijeve čarolije: Genijalac ponovno razveselio navijače Barcelone

Lionel Messi ponovno je bio prvo ime u pobjedi Barcelone te je u gradskom derbiju protiv Espanyola postiga dva gola.

Lionel Messi (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Prije četiri dana Lionel Messi je naljutio navijače Argentine, jer je zbog ozljede prepona propustio prijateljsku utakmicu u gostima kod Maroka, a u subotu je ponovno razveselio fanove Barcelone, koja je na Camp Nou u gradskom derbiju svladala Espanyol s 2-0, a oba gola postigao je Messi.

Prvi je zabio u 71. minuti, kada je lukavo izveo slobodni udarac sa vrha 16-erca, koji je zbunio suparničkog golmana i braniča koji je bio na gol-crti. Drugi pogodak Messi je postigao u 89. minuti iz kontranapada. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret za Barcu, a u 21. minuti njegov pokušaj iz daljine bio je trunku neprecizan.

U prvom subotnjem susretu 29. kola španjolskog prvenstva četvrtoplasirani Getafe je kod kuće neočekivano izgubio od Leganesa s 0-2.