pamtit će ga zauvijek

Pogodak koji je zapalio internet: Pogledajte kakvom je golčinom krenuo pad Uniteda

Harry Wilson postigao je prekrasan pogodak za Derby u utakmici protiv Manchester Uniteda.

Harry Wilson slavi pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši engleskog drugoligaša Derbyja pripremili su najveće iznenađenje (do sada) u šesnaestini finala engleskog Carbao Cupa. Izbacili su branitelja naslova Manchester United boljim izvođenjem jedanaesteraca, i to na Old Traffordu, nakon što su gubili 1:0 na poluvremenu.

Derby, koji vodi legendarni engleski nogometaš Frank Lampard, mogao je slaviti i u regularnom dijelu utakmice, ali je Fellaini zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade za 2:2. Čovjek koji je otključao vrata slavnog engleskog kluba Harry Wilson postigao je jedan od najboljih pogodaka iz slobodnog udarca ove godine!

S otprilike 27, 28 metara Wilson je vanjskim dijelom kopačke poslao loptu u gornji desni golmanov kut, dok je Romero otišao skroz u krivu stranu. Pokret tijela sugerirao je da Wilson gađa preko živog zida, no udarac vanjskim dijelom kopačke dao je lopti putanju u skroz drugom smjeru.

Može se tu govoriti i o neopreznosti i lošijoj reakciji vratara Uniteda, ali se ne može umanjiti čudesan osjećaj Wilsona.

Inače, vrijedi spomenuti da je 21-godišnji Wilson igrač Liverpoola na posudbi u Derbyju.