Litavska senzacija

Pogledajte veliku grešku suca: "Poveo" Austrijance u play-off i izazvao prekid

Poznata su prva dva sudionika razigravanja za ulazak u Europsku ligu.

Nogometaši litvanske Suduve i bečke Austrije plasirali su se u play-off Europske lige kao prvi klubovi koji su prošli treće pretkolo ovog natjecanja.

Suduva je na gostovanju kod švicarskog Siona odigrala 1:1 i tako sačuvala prednost od 3:0 stečenu u prvoj utakmici na svom terenu prije tjedan dana.

Puno uzbudljivije bilo je na Cipru gdje je AEL Limassol ugostio Austriju nakon što u Beču nije bilo pogodaka.

Utakmica je praktički prelomljena nakon kardinalne pogreške kazahstanskog suca Artjoma Kučina. On je u 27. minuti isključio kapetana AEL-a Aroucu i dosudio jedanaesterac za prekršaj kojeg je napravio izvan šesnaesterca. Izazvalo je to salve protesta domaćih igrača i navijača pa je dvoboj na neko vrijeme bio prekinut.

Nakon što se utakmice nastavila, Austrijanci su realizirali penal i poveli. Ciprani su se pokušali vratiti u nastavku, čak su u 60. minuti i izjednačili da bi u finišu, kad su bacili sve karte u napad, primili gol iz kontre i oprostili se od Europe.