dva gola chiese

Počeo U-21 Euro: Preokret Italije protiv Španjolske

Italija je na krilima Chiese okrenula Španjolsku.

Počelo je U-21 Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu. U prvoj utakmici Poljska je s 3:2 pobijedila derbiju, dok je u derbiju prvog dana domaćin Italija pobijedila španjolsku.

Mlada Furija povela je fantastičnim dalekometnim udarcem Realova veznjaka Danija Ceballosa već u devetoj minuti.

Italija je izjednačila golom Federica Chiese u 36. minuti. Igrač Fiorentine probio je lijevu stranu i poslao loptu u bliži kut vratara Simona koji je očekivao ubacivanje.

Isti igrač dovršio je preokret u 64. minuti kada se prikrao iza leđa španjolske obrane i pospremio u mrežu loptu koja je stigla do njega iz gužve. Konačnih 3:1 postavio je Pellegrini iz penala u 82. minuti.

Hrvatska natjecanje počinje 18. lipnja u 18:30 protiv Rumunjske. U ponedjeljak su na rasporedu susreti Srbija – Austrija i Njemačka – Danska.