Pobješnjeli navijači Koelna skandirali: Soldo odlazi!

Hrvatski trener Zvonimir Soldo proživljava teške trenutke na klupi nogometnog Bundesligaša Koelna. Prema pisanju Bilda, u petak su mu leđa okrenuli i navijači...

U prvoj utakmici 27. kola Koeln je kod kuće odigrao samo neodlučeno protiv lokalnog rivala Borussije Mönchengladbach (1-1).

To je već osma utakmica u nizu, uključujući i Kup, u kojoj Soldina momčad ne zna za pobjedu. Posljednji je trijumf ostvarila još 30. siječnja protiv Eintrachta.

Marco Reus je u petak u 56. minuti dvoboja doveo goste u vodstvo, a u 72. minuti su se, navodi Bild, s tribina zaorili neugodni povici navijača: 'Soldo odlazi!'. Sedam minuta kasnije Maniche je pogodio za 1-1 i tako barem malo primirio bijesne navijače, ali čini se da je Soldo polako počeo gubiti povjerenje pristalica Koelna.

Klub se nalazi na 13. mjestu s utakmicom više, a opasna zona, koja donosi doigravanje za ostanak u prvoj ligi, udaljena je samo pet bodova.

'U teškoj smo situaciji', priznao je i sam Soldo nakon utakmice.