United se iščupao

Rapsodija Liverpoola: Lovrenov pogodak u velikoj pobjedi na gostovanju

U susretu 18. kola Premierlige Liverpool je na gostovanju pobijedio Bournemouth 4-0, a pogodak za Redse zabio je i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

Dejan Lovren (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Liverpool je rutinski stigao do pobjede prekinuvši tako niz od dva uzastopna remija.

Gosti su poveli u 20. minuti nakon lijepog prodora Philippea Coutinha. Na 2-0 povisio je Lovren šest minuta kasnije. Hrvatski stoper je na asistenciju Firmina sjajno glavom poslao loptu u mrežu domaće momčadi. Do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Mohamed Salah (44), a u nastavku susreta pogodak je postigao i Roberto Firmino (66).

U drugom susretu dana Manchester United je na gostovanju pobijedio WBA 2-1. United je poveo 2-0 golovima Romela Lukakua (27) i Jessea Lingarda (35), a u 77. minuti smanjio je Gareth Barry. WBA je do kraja susreta mogao izjednačiti, ali je De Gea uspio sačuvati mrežu.

Na ljestvici vodi Manchester City s 52 boda, Manchester United je drugi s 41 bodom, Chelsea na trećem mjestu ima 38, a Liverpool je četvrti s 34 boda.