favoriti slavili

Pobjeda Eintrachta u susretu Rebića i Jedvaja, RB Leipzig uvjerljiv

Očekivane pobjede upisale su četvrta i peta momčad Bundeslige.

Eintracht u prilici za pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Eintrachta i RB Leipziga upisali su pobjede u posljednja dva susreta 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Bayer Leverkusen s 2:1, dok je RB Leipzig pobijedio Mainz s 4:1.

Eintracht je poveo u 28. minuti golom Dannyja da Coste, a na 2:0 je povisio Filip Kostić u 57. minuti. Apotekare je vratio u život Karim Bellarabi u 65. minuti, međutim do kraja susreta više nije bilo golova.

Ante Rebić je igrao za domaći sastav do 81. minute, dok je Tin Jedvaj odigrao cijelu utakmicu.

U drugom susretu RB Leipzig je bez većih problema pobijedio Mainz s 4:1. Domaćin je nakon 20 minut vodio 2:0 golovima Yussufa Poulsena (14, 19),u 38. je smanjio Onisiwo, no u nastavku je Leipzig zabio još dva gola, a oba je postigao Timo Werner (74, 88).

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund s 39 bodova, na drugom mjestu je imenjak iz Moenchengladbacha s 30 bodova koliko ima i Bayern na trećem mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka.