Sedmica Tottenhama

Play-off Europske lige: Milan u neviđenoj drami prošao u skupine, ispali Galatasaray, Wolfsburg...

Završile su kvalifikacije za Europsku ligu, ovog četvrtka odigran je play-off.

Poznati su svi sudionici Europske lige za sezonu 2020./2021.

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u Europsku ligu nakon što su sa čak 7:2 u najuvjerljivijoj pobjedi večeri slavili protiv Maccabi Haife. Milan je tek nakon drame jedanaesteraca prošao Rio Ave, dok je LASK priredio iznenađenje večeri pobijedivši u Lisabonu Sporting sa 4:1.

Spursi su kao na treningu deklasirali izraelski sastav sa 7:2. Tri gola je zabio Kane (2, 56-11m, 74), dva Lo Celso (36, 39), a po jednog Moura (20) i Alli (90-11m). Za goste su zabili Chery (17) i Rukavitsja (52-11m).

Milan u 120. zabio za penale pa slavio u nevjerojatnom trileru

Milan je tek nakon 12 serija jedanaesteraca prošao Rio Ave pobijedivši sa 9:8. Susret je završio 1:1, a nakon produžetka je bilo 2:2.

"Rossoneri" su nekoliko puta bili na rubu ponora, ali su se na nevjerojatan način izvukli. Talijanski velikan je za 2-2 izjednačio u 120. minuti iz jedanaesterca kojeg je skrivio hrvatski nogometaš Toni Borevković igravši rukom. Pritom je bivši igrač Rudeša zaradio i crveni karton. Siguran je bio Calhanoglu zabivši za 2:2. Domaćin je potom imao tri meč lopte prilikom izvođenja jedanaesteraca, no nisu uspjeli zabiti.

Talijani su poveli u 51. minuti preko Saelemaekersa, no Francisco Geraldes je u 72. sve vratio na početak. Kako više nije bilo pogodaka, suret je ušao u produžetke, a već u prvoj minuti Gelson je zabio za 2:1. Kada se već činilo kako će Rio Ave izdržati, Milan je u posljednjim trenucima izjednačio.

Što mogu Dinamo i Rijeka u Europskoj ligi?

Ukupno glasova:

Prilikom izvođenja jedanaesteraca odluka je pala u 12. seriji. No, Rio Ave je u osmoj, desetoj i jedanaetoj seriji imao meč lopte. Sve tri su otišle u prazno. Nakon što je u osmoj seriji promašio Lorenzo Colombo, neprecizan je bio i Nelson Monte pogodivši stativu. U desetoj seriji pucali su vratari, no niti Donnarumma, niti Kieszek nisu zabili. U 11. seriji je za Milan promašio Bennacer, a uzvratio mu je Geraldes. Odluka je napokon pala u 12. seriji, Kjaer je zabio, a Santos nije uspio.

Za Milan nije nastupio Ante Rebić zbog ozljede ramena, dok je od 75. minute kod Portugalaca igrao bivši igrač Slaven Belupa Nikola Jambor.