Marko, samo naprijed!

Pjaca zabio prvi pogodak u dresu Anderlechta, belgijski velikan utrpao šest komada

Bio je to treći Pjacin nastup za Anderlecht i premijerni pogodak u dresu belgijskog velikana.

Nogometaši Anderlechta napokon su pronašli žrtvu, u susretu 27. kola belgijskog prvenstva pobijedili su Eupen sa 6:1 ostvarivši najveću pobjedu ove sezone.

Među strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Marko Pjaca koji je u 25. minuti zabio treći gol na utakmici, a svoj prvi u belgijskom prvenstvu.

Vincent Kompany je dugačkom loptom uposlio na krilu Michela Vlapa, a ovaj odmah vratio u sredinu do Pjace kojem nije bilo teško zabiti za 3:0.

Golove za Anderlecht zabili su i Michael Murillo (9), Michel Vlap (17-11m), Vincent Kompany (35), Francis Amuzu (52) i Zakaria Bakkali (90). Za goste, koji su od 16. minute igrali bez isključenog Jordija Amata, zabio je Jonathan Bolingi (77).

Anderlecht se ovom pobjedom probio na osmo mjesto sa 37 bodova. Na vrhu je Club Brugge sa 64 boda.