dva sjajna gola

Senzacionalni Piatek "otvorio račun" u Milanu: Torpedirao Napoli i izbacio ih iz Kupa

Poljski napadač odigrao je sjajno u prvom startu za Milan.

Krzysztof Piatek (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Milana postali su u utorak prvim polufinalistima ovogodišnjeg izdanja Kupa Italije, nakon što se pred svojim navijačima na San Siru svladali Napoli sa 2:0 (2:0), a oba je pogotka postigao novopridošli poljski napadač Krystzof Piatek.

Poljak je u 11. minuti iskoristio pogrešku gostujućeg obrambenog igrača Nikole Maksimovića, sam se sjurio prema vrataru Meretu i poslao loptu u mrežu. U 27. minuti je Poljak s lijeve strane kaznenog prostora snažnim i preciznim udarcem pogodio suprotni kut Napolijevih vrata za 2:0.

U srijedu su na rasporedu još dvije utakmice, Fiorentina - Roma i Atalanta - Juventus, dok će posljednji polufinalist biti poznat u četvrtak, nakon dvoboja Inter - Lazio.

U polufinalu će se igrati dvije utakmice. Prvi dvoboji su na rasporedu 27. veljače, a uzvrati će biti odigrani tek 24. travnja.

Finale je na programu 15. svibnja, a bit će odigrano na rimskom Olimpicu.