Osim dva boda, Bayern izgubio i dva bitna igrača

Argentinac Martin Demichelis i Belgijac Daniel van Buyten ozlijedili su mišiće lista noge tijekom dvoboja 32. bundesligaškog kola, te će gotovo sigurno propustiti uzvrat polufinala Lige prvaka u Lyonu...

Demichelis je zbog boli u listu morao napustiti teren u poluvremenu utakmice, dok je Van Buyten stradao pri startu Raula Bobadille u 55. minuti. Igru je napustio devet minuta kasnije.

'Bojim se da se neću oporaviti do utorka i utakmice s Lyonom', požalio se Belgijac.

Time je Louis van Gaal gotovo sigurno izgubio nova dva važna igrača za polufinalni dvoboj s Francuzima u kojem će braniti 1-0 prednost iz Muenchena. Zbog suspenzija neće moći nastupiti Franck Ribery i Danijel Pranjić.

U Moenchengladbachu je Van Gaalova momčad odigrala samo 1-1 dopustivši Magathovu Schalkeu da se bodovno izjednači s njome na vrhu ljestvice.

'Danas nismo igrali dobro. Znao sam da nas čeka teško gostujuće iskušenje. U drugom smo poluvremenu, pogotovo nakon primljenog gola u 60. minuti, bili prisiljeni otvoriti se i napasti. Srećom, uspjeli smo barem izjednačiti. I dalje sve držimo u svojim rukama', rekao je trener Bavaraca.

Bayern ima za 13 golova bolju gol-razliku od Schalkea iz Gelsenkirchena. Budu li slavili u obje posljednje utakmice, protiv Bochuma na Allianz Areni te na gostovanju kod Herthe, Bavarci će slaviti, jer Schalke će zaostatak u gol-razlici vrlo teško nadoknaditi.