Lov na drugo mjesto

Osijek upisao važnu pobjedu protiv Gorice, Lovrić zabio efektan gol

Osijek je pobijedio Goricu 2:1 u 29. kolu Prve HNL...

U posljednjem i najzanimljivijem susretu 29. kola Prve HNL u Gradskom vrtu Osijek je pobijedio Goricu 2-1.

Prvo poluvrijeme je donijelo inicijativu Osijeka, dok je Gorica igrala s pojačanom obranom. Osijek dolazi u vodstvo u 36. minuti pogotkom najboljeg strijelca hrvatske lige Mirka Marića koji nakon proigravanja Ndockyta desnom nogom pogađa desni kut gola.

Na početku drugog poluvremena Gorica ima odličnu priliku, ali Škorić u 47. minuti pogađa stativu. No Osijek povećava prednost nakon što u 56. minuti Mihael Žaper zabija za 2-0.

Gorica u 92. minuti lijepim pogotkom Lovrića smanjuje na 2-1. Lovrić je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora.

Pred 1.833 gledatelja susret je u Gradskom vrtu sudio Zebec.

Zahvaljujući današnjoj pobjedi Osijek se učvrstio na petom mjestu ljestvice sa 49 boda koje vodi u Europu, dok je Gorica ostala na šestom mjestu sa 39 bodova.

U ranije odigranoj utakmici na Maksimiru Dinamo je sa 3-2 pobijedio Slaven Belupo.

Rezultati:

Utorak:
Hajduk - Varaždin 2-3 (Vušković 49, Caktaš 74/ Drožđek 19, 40, Mamić 24)
Istra 1961 - Inter Zaprešić 2-0 (Bosančić 6, Gržan 34-pen)
Rijeka - Lokomotiva 2-2 (Yatéké 66, Andrijašević 78/ Kastrati 36, Karačić 84-pen)

Srijeda:
Dinamo - Slaven Belupo 3-2 (Kadzior 23, Ivanušec 37/Teophile (45) autogol, Mateus Lima 46)
Osijek - Gorica 2-1 (Marić 35, Žaper 56/Lovrić 92)