Barem do nedjelje

Osijek grabi prema kvalifikacijama Lige prvaka: Evo ih na drugom mjestu!

Osječani nastavljaju s odličnim rezultatima u ovoj post-korona eri.

U 34. kolu HNL-a Osijek je u svom Gradskom vrtu pobijedio Istru 1961 s 2:0 i probio se, makar privremeno, na drugo mjesto.

Strijelac vodećeg pogotka bio je ukrajinski veznjak Dmitro Lopa u posljednjim trenucima prvog poluvremena, duboko u sudačkoj nadoknadi.

U drugom poluvremenu igralo se otvoreno na obje strane, a domaćini su propustili sasvim zatvoriti utakmicu u 72. minuti, kada je Mirko Marić zapucao jedanaesterac (poslao je loptu preko gola).

Ipak, 10 minuta kasnije, pitanje pobjednika je riješeno, nakon što je Antonio Mance spretno reagirao poslije nespretne reakcije gostujućeg vratara Josipa Čondrića.

Osijek sada ima 62 boda, dva više od drugplasirane Lokomotive koja ove nedjelje gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Po svemu sudeći, upravo između Osječana i Zagrepčana past će odluka o tome tko će na kraju sezone osvojiti drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka i to vrlo vjerojatno baš u njihovom međusobnom srazu u posljednjem kolu.

Prije toga, u idućem tjednu, Osijek će biti gost Varaždina dok će Lokomotiva dočekati Goricu.