Ušao i spasio City

VIDEO Je li ovo presudna obrana za naslov prvaka Engleske? Pep je već bio na koljenima

Stefan Ortega ušao je s klupe i spasio Manchester City kod Tottenhama u utrci za naslov prvaka Engleske.

Pep Guardiola (Foto: Afp)

Manchester City slavio je kod Tottenhama (0:2) u zaostalom susretu 34. kola Premier lige i dobio priliku za novi naslov engleskog prvaka, četvrti u nizu, što nije uspjelo niti jednom drugom klubu ranije.

Oba pogotka za Građane zabio je Erling Haaland, prvo je u 51. minuti susreta iskoristio dodavanje Kevina De Bruynea i doveo svoju momčad u vodstvo, no u 85. minuti dogodio se presudan trenutak utakmice, a možda i borbe za naslov prvaka.

Son Heung-Min krenuo je na Cityjeva vrata, našao se oči u oči s vratarom Stefanom Ortegom, mnogi su već vidjeli loptu u mreži, no fantastičnom obranom iskazao se njemački vratar.

Dobio priliku zbog Edersonove ozljede

To je dosta teško proživio Pep Guardiola, koji je već pao na koljena, no spasio ga je Ortega. On je nastupio posve neplanirano, u igru je ušao umjesto Edersona, koji je zaradio neugodan udarac u duelu s Cristianom Romerom.

Ederson je jako burno reagirao na zamjenu, no Pep je itekako pogodio. Ortega je skinuo udarac i postao Cityjev heroj u utrci za naslov prvaka.

Konačan rezultat postavio je Haaland u prvoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udaraca i tako konačno odlučio pitanje pobjednika. Da je kojim slučajem Son zabio, pitanje je bi li se City uspio vratiti i zabiti za pobjedu. Ovako su preskočili Arsenal uoči posljednjeg kola na prvenstvenoj tablici, no bilo je jako napeto.

Dodajmo kako su cijelu utakmicu za Građane odigrali Mateo Kovačić i Joško Gvardiol, koji je imao veliku priliku za pogodak, no nije se uspio ponovno upisati među strijelce.

Joško Gvardiol VIDEO Gvardiol osvojio navijače Cityja, smislili pjesmu samo za njega: "On je Hrvat" divider

Real Madrid Real Madrid pregazio Alaves: Pukla petarda na Bernabeuu, Modrić nije ulazio u igru divider