11 bodova prednosti

Opuštena Barcelona poražena na gostovanju kod Rayo Vallecana

Kiks u predgrađu Madrida ne bi trebao koštati vjerojatne nove prvake Španjolske.

Ter Stegen i Pedri (Foto: Afp)

Nogometaši Rayo Vallecana napravili su iznenađenje svladavši pred svojim navijačima vodeću Barcelonu rezultatom 2:1 (1:0) u utakmici 31. kola španjolske La Lige.

Momčad iz Madrida tako se pridružila Realu i Almeriji, jedinim momčadima koje su u prvih 30 kola španjolskog prvenstva uspjele pobijediti katalonsku momčad. Alvaro Garcia u 19. minuti doveo je Rayo Vallecano u vodstvo, a njegov prezimenjak Fran Garcia povećao je prednost domaćih na 2:0 u 53. minuti. Robert Lewandowski u 83. minuti samo je uspio ublažiti poraz Barcelone.

Rayo Vallecano došao je do 11. pobjede u sezoni i s 43 boda zasjeo na osmo mjesto.

Katalonci su zahvaljujući porazu Reala u Gironi ostali 11 bodova ispred najvećeg suparnika za naslov. Barcelona je na 76, Real Madrid na 65, a Atletico Madrid na 63 boda, nakon što je pred svojim navijačima svladao Mallorcu s 3:1.