Ivica Olić zabio je posljednji pogodak u visokoj 5:2 pobjedi Bayerna nad Herthom.

Nogometaši Bayerna su dobili tako i šestu utakmicu zaredom: dvije u Ligi prvaka, te četiri u Bundesligi. Impresivna je i razlika pogodaka u posljednje vrijeme. Nakon 4-1 kod Juventusa pobijedili su s 5-1 Bochum u gostima, a sa sličnih 5-2 je pala i berlinska Hertha ove subote u Münchenu.

Ivica Olić je jednim pogotkom sudjelovao u svemu, potpisao je onaj posljednji peti za Bayern. Mario Gomez mu je gurnuo loptu u for, a natrčali Olić je lijevom nogom pogodio topovski bliži kut. Olić je igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Miroslav Klose. Danijel Pranjić je, pak, odigrao svih 90 minuta za Bayern.

Olić je time došao do šestog pogotka u sezoni i time je šesti strijelac lige (tu poziciju dijeli sa još devet nogometaša).
Jesenski naslov je otišao u ruke nogometašima Bayera koji su teškom mukom zadržali prvo mjesto u odnosu na Schalke. Pobijedio je Bayer s 3-2 Borussiju iz Mönchengladbacha na svom terenu, makar su pola sata prije kraja gubili 2-1. No, Derdiyok i Kroos su okrenuli rezultat i donijeli Bayeru zaslužen jesenski naslov.

Wolfsburg, bez Zvjezdana Misimovića, je opet ostao bez pobjede, makar su do deset minuta prije kraja vodili kod Eintrachta 2-1. Završilo je 2-2, a prvi pogodak za goste je postigao bosansko-hercegovački nogometaš Edin Džeko u 37. minuti. Bio je to Džekin sedmi pogodak ove sezone u Bundesligi.

Bundesliga, 17. kolo:
Bayer Leverkusen - Borussa (M) 3-2 (Kroos 18, 69, Derdiyok 60 / Brouwers 36, Dante 53)
Bayern - Hertha 5-2 (Van Buyten 16, Gomez 31, Robben 33, Müller 60, Olić 77 / Demichelis 71-ag, Raffael 90)
Borussia (D) - Freiburg 1-0 (Barrios 19)
Eintracht - Wolfsburg 2-2 (Franz 26, Meier 79 / Džeko 37, Josue 69)
Hannover - Bochum 2-3 (Schlaudraff 6, 33 / Freier 51, Epalle 54, Füchs 86)