pobjeda Borussije (D)

Pobjeda na teškom gostovanju: Kovačev Bayern prekinuo krizu i napokon slavio

Bayern je prekinuo crnu seriju, ali nisu dočekali posrtaj vodeće Borussije.

Vodeća Borussia Dortmund je u subotu 13. kolu Bundeslige svladala Freiburg s 2:0, dok je Bayern, koji vodi Niko Kovač, u gostima kod Werdera slavio sa 2:1.

Za novu pobjedu Borussije strijelci su bili Marco Reus (40-pen) i Paco Alcácer, koji je ponovno bio džoker s klupe. Španjolski napadač je u igru ušao u 70. minuti, a mrežu je zatresao u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Alcacer je ovog ljeta došao iz Barcelone i u deset utakmica zabio je 11 golova, s tim da je većinu susreta ulazio sa klupe za pričuve.

Čini se da je ovotjedna uvjerljiva pobjeda u Ligi prvaka protiv Benfice (5:1) pomogla Bayernu da se izvuče iz rezultatske krize u Bundesligi. Nogometaši Bayerna su, nakon dva remija i poraza, napokon upisali pobjedu.

Oba gola za Bavarce zabio je Serge Gnabry (20, 50). Strijelac za Werder bio je Yuya Osako u 33. minuti.

U preostalim utakmicama Hertha je pobijedila Hannover 2:0, dok je Stuttgart s 1:0 slavio protiv Augsburga. U kasnijem susretu Hoffenheim dočekuje Schalke.