Češka proživljava pravu noćnu moru! Nakon šokantnog poraza kod Farskih otoka (2:1), kojim su definitivno ostali bez šanse za izravan plasman na Svjetsko prvenstvo, željeli su što prije otići i zaboraviti na utakmicu, ali sudbina im je zadala novi, bolan udarac!
Tri vijesti o kojima se priča
Gusta magla i loši vremenski uvjeti onemogućili su im planirani povratak u Češku.
Zrakopolov je trebao poletjeti u ponedjeljak, u 11 sati, ali nikad nije stigao na Farske otoke. Pilot naime nije uspio sigurno pristupiti kratkoj pisti, tako da se vratio u Oslo.
Budući da let do norveške prijestolnice traje oko sat i pol, a potrebno je i dodatno vrijeme za dopunu goriva, brzo je postalo jasno da će češka nogometna reprezentacije još neko vrijeme biti "zarobljena" na Farskim otocima, piše Sport.cz.
Drugi zrakoplov, namijenjen partnerima i sponzorima reprezentacije, je također ostao prizemljen. Let je odgođen, a svi putnici su vraćeni u hotel do utorka. Tek su Lukaš Horniček i Tomaš Souček uspjeli napustiti Farske otoke jer su u ponedjeljak ujutro imali letove prema svojim klubovima.
Dodajmo kako će se po povratku u Prag sastati radna skupina na čelu s predsjednikom češkog Saveza te će odlučiti o sudbini izbornika Ivana Hašeka koji trpi žestoke kritike i navijači traže njegovu smjenu.