crno-žuti su imali sve...

Bayern usred Dortmunda zabio Borussiji i navijačima "nož u srce"

Borussia Dortmund imala je 2:1 i svega nekoliko minuta do kraja utakmice njemačkog Superkupa, no na kraju je ostala praznih ruku.

Nogometaši Bayerna iz Münchena pobjednici su njemačkog Superkupa, nakon što su u Dortmundu, pred više od 80 tisuća navijača, svladali domaću Borussiju boljim izvođenjem 11-eraca. Nakon 90 minuta rezultat je bio 2-2 (1-1), a Bavarci su slavili u raspucavanju s bijele točke sa 5-4.

Borussia je dva puta vodila preko Pulišića (12) i Aubameyanga (71), no Bayern je uspio poravnavati golom Lewandowskog (18) i autogolom Piszczeka (88-ag).

Borussiju je doslovno nekoliko minuta dijelilo od trofeja, a onda je stiglo ubacivanje s desne strane Bayernovog napada. Udarac glavom odsjeo je na gredi, a onda nastao "fliper" pred gol-linijom. Kimmich he nekako zahvatio loptu, a ona se od Piszczeka, pa od vratara Burkija nekako zakotrljala u mrežu.

U raspucavanju je Burki uspio prvi obraniti 11-erac Kimmichu, ali potom je Ulreich zaustavio šut Rodea, da bi u šestoj seriji vratar Bayerna obranio i pokušaj Bartre, te tako donio trofej svom sastavu.