Njemačka u velikom šoku: Ballack propušta SP!

Veznjak Chelseaja i kapetan njemačke nogometne reprezentacije Michael Ballack propustit će Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici (11. lipanj - 11. srpanj)...

Ozljeda desnoga gležnja u prvom poluvremenu finalne utakmice FA Cupa protiv Portsmoutha (pobjeda Chelseaja 1-0) ispostavila se toliko ozbiljnom da njemački mediji donose potvrdu kako će izbornik Joachim Löw ostati lišen pomoći svog kapetana.

Treninzima se Ballack najranije može vratiti za osam tjedana

Bild tako piše da je njemački nogometni puk u šoku, a službena web-stranica Njemačkog nogometnog saveza potvrđuje:

'Kapetan reprezentacije Michael Ballack propustit će SP. Rezultat je to pretraga obavljenih u ponedjeljak u Münchenu. Treninzima se Ballack može vratiti najranije za osam tjedana.'

>> Šok za 'Elf': Ballack napustio travnjak u finalu FA Cupa

Ozljedu je Ballack zadobio u sudaru s Portsmouthovim veznjakom i novopečenim ganskim reprezentativcem Kevinom-Princeom Boatengom, te se odmah potom uhvatio za gležanj s bolnom grimasom. Ukazana mu je pomoć na travnjaku, a pokušao je i nastaviti igru, ali u 44. minuti je ipak morao krenuti put svlačionice dupke ispunjenog Wembleyja, te ga je zamijenio Juliano Belleti.

Otvarajuću utakmicu na Mundijalu 'Elf' igra 13. lipnja protiv Australije, a u skupini D će još snage odmjeriti s Ganom i Srbijom.