Bravooo!

Niko Kovač izbacio branitelja naslova u njemačkom Kupu

Dalje ide i četvrtoligaš Homburg koji je pobijedio drugoligaša Greuther Furth sa 2-1.

Niko Kovač (Foto: Afp)

Njemački bundesligaš Wolfsburg, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, plasirao se u osminu finala nacionalnog Kupa nakon što je na domaćem terenu pobijedio branitelja naslova RB Leipzig sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je u 14. minuti češki veznjak Vaclav Černy na asistenciju Portugalca Tiaga Tomasa.

RB Leipzig je od 56. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Danac Yussuf Poulsen.

Izrael - Gruzija Izrael će ključne utakmice za Euro igrati u hrvatskom susjedstvu divider

Za Kovačev sastav je od 81. minute igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Podsjetimo, bivši hrvatski izbornik je do sada dva puta slavio u njemačkom Kupu, 2018. na klupi Eintrachta, te 2019. s Bayernom.

U osminu finala se plasirao i Stuttgart pobjedom 1-0 protiv Union Berlina. Pobjedu domaćinu donio je Deniz Undav u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Josip Juranović nije bio dostupan za goste zbog ozljede.

Fabian Eisele (32) i Phil Harres (83) zabili su za domaći sastav, dok je za goste strijelac bio Branimir Hrgota (52).