Tehnologija uzela

Nevjerojatno! U VAR sobi krivo povukli linije i oštetili Rijeku, gol Abassa nije trebao biti poništen?

Tehnologija odmogla Rijeci...

Osijek je pobijedio Rijeku 1:0 u derbiju 5. kola Prve HNL, a jedini gol na susretu djelo je Ramona Miereza u 17. minuti susreta. Ali, prva je povela Rijeka, Abass je već u osmoj minuti pobjegao obrani domaćina i zabio, ali VAR mu je poništio gol zbog zaleđa.

No, sucima se pri provjeri dogodila pogreška. Na snimci je vidljivo kako su liniju zaleđa povukli od predzadnjeg čovjeka u obrani, a ne u ravnini s kapetanom Milom Škorićem, koji je bio posljednji igrač domaćih i prvi do isturenog Obregona.

gol expired VIDEO Pogledajte kako je Mierez srušio Rijeku za prvo mjesto Osijeka divider

Kolumbijski napadač bio je u pasivnom zaleđu, ali ispada kako Robert Murić nije.
On je bio uz aut liniju i lopta je išla na njega, on je prenio loptu do linije i dao povratnu za Obregona, koji je loše pucao, lopta je došla do Abassa koji je na koncu zabio.

Po liniji koja je povučena Murić nije bio u zaleđu, ali pogodak je poništen jer se Obregon, koji je na startu akcije bio u nedozvoljenoj poziciji, uključio i zabio.
Glavni sudac bio je Mario Zebec iz Varaždina, VAR sudac Fran Jović iz Zagreba te AVAR - Jerko Crnčić.