Nema kraja: Nakon Eduarda i Bilić ozlijedio mišić

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić s bolnom je grimasom morao napustiti travnjak u 50. minuti gostovanja nogometaša Sportinga iz Gijona kod Tenerifa...

Domaći su u dvoboju 13. kola španjolskog prvenstva slavili pobjedu 2-1, a Bilić je mišić ozlijedio u 47. minuti utakmice koju je započeo. U 49. se vratio na travnjak pokušavši nastaviti, no nije išlo: signalizirao je da ne može i u sljedećoj ga je minuti trener Preciado zamijenio Barralom.

Bez njega u igri gosti su dozvolili preokret. Vodstvo gostiju od četvrte minute utakmice u 55. je minuti neutralizirao Ricardo, da bi 11 minuta kasnije domaći došli do odlučujućeg gola preko Nina.

Drugi hrvatski nogometaš u Primeri, Marko Babić, odigrao je posljednjih dvadesetak minuta (ušao u 70. umjesto Paredesa) u teškom (4-1) porazu Zaragoze kod Mallorce. Odigrao je ostatak utakmice na mjestu lijevog beka, a s njim u igri Aragonci su uspjeli zabiti utješni pogodak.

Do svoje druge pobjede u sezoni i prve pod trenerom Miguelom Angelom Portugalom, koji ih je s klupe vodio treći put, došli su nogometaši Racinga iz Santandera, 18-plasirana momčad Primere. Slavili su uvjerljivo kod Espanyola u Barceloni (4-0).

Primera, 13. kolo:
Espanyol – Racing 0-4 (Henrique 47, Canales 52, 72, Tchite 68-11m)
Mallorca – Zaragoza 4-1 (Aduriz 37, 67, Mario Suarez 74, Keita 77 / Ander Herrera 85)
Malaga – Osasuna 1-1 (Apoño 83 / Masoud 47)
Tenerife – Sporting 2-1 (Ricardo 55, Nino 66 / Diego Castro 4)