Nastavak kraha: Liverpool poražen i od Portsmoutha

Momčad Portsmoutha pobijedila je na svom Fratton Parku Liverpool s 2-0 u prvoj utakmici 18. kola engleskog nogometnog prvenstva...

Iako je Liverpool imalo jalovu inicijativu na ovoj utakmici, Portsmouth je u svojim rjeđim napadima bio daleko konkretniji, te je potpuno zasluženo stigao do pobjede. Posao je domaćinima olakšao i Liverpoolov argentinski reprezentativac Javier Mascherano koji je svojim vrlo opasnim startom u obje noge Tal Ben-Haima u 42. minuti opravdano dobio crveni karton, pa su gosti više od pola utakmice igrali s čovjekom manje.

No, momčad izraelskog menadžera Avrama Granta je do vodstva stigla i prije Mascheranovog isključenja. Dogodilo se to u 33. minuti, kada je Johnson vrlo loše glavom ispucao loptu, te je zapravo ''asistirao'' Belhadju koji je sjajnim volejem, iskosa s desne strane, pronašao put lopte do mreže u teškoj situaciji. Konačnih 2-0 postavio je Piquionne u 82. minuti. Nakon centaršuta s desne strane, Piquionne je dobio duel s Carragherom kojeg je uspio ''okrenuti'', a onda je iskosa s desne strane, slično kao i Belhadj kod prvog gola, matirao Reinu.

Liverpool se ove sezone već oprostio od natjecanja u Ligi prvaka, a slavni engleski klub je, kako prvenstvo odmiče, sve upitniji i za plasman u elitno europsko klupsko natjecanje sljedeće sezone. O naslovu prvaka vjerojatno više ne razmišljaju niti najveći optimisti.

Prošle sezone je Liverpool u cijelom prvenstvu izgubio samo dvije utakmice, a u subotu je protiv Portsmoutha upisao već sedmi poraz ove sezone u Premiershipu, te je i dalje na šestom mjestu s 27 bodova. Portsmouth je, usprkos ovoj pobjedi, i dalje posljednji na ljestvici, sada sa 14 bodova.