Jedna od lošijih utakmica

Napoli propustio priliku preuzeti vrh ljestvice

Nogometaši Napolija propustili su priliku vratiti se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 16. kola na svom travnjaku odigrali 0-0 protiv Fiorentine.

Piotr Zielinski (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nakon što su Juventus i Inter u subotnjem derbiju odigrali 0-0, Napoli je imao priliku pobjedom skočiti na vrh Serie A. Međutim, domaćin je pružio slabu predstavu, jednu od najlošijih ove sezone i nije uspio slomiti Viole.

Bila je to treća utakmica u niz u kojoj Napoli nije pobijedio nakon poraza od Juventusa u prvenstvu i Feyenoorda u Ligi prvaka. Marko Rog je za Napoli igrao od 76. minute, dok je Milan Badelj odigrao cijeli susret za Viole, a u 36. minuti je dobio žuti karton.

Kiksala je i Roma koja je u Veroni odigrala 0-0 protiv Chieva. Jedan od najzaslužnijih za ovakav rezultat bio je 38-godišnji vratar Chieva Stefano Sorrentino koji je imao niz sjajnih obrana. Igrači Rome uputili su 24 udarca prema vratima Chieva, od toga osam u okvir, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Udinese je bez stresa odradio dvoboj protiv Beneventa pobijedivši 2-0. Oba gola momčad iz Udina zabila je u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Antonin Barak (4) i Kevin Lasagna (41). Andrija Balić je zaigrao za domaći sastav od 55. minute, dok Stipe Perica nije nastupio.

U derbiju začelja SPAL i Verona su odigrali 2-2. Gosti su do posljednjih 10 minuta vodili 2-0 golovima Alessia Cercija (55-11m) i Martina Caceresda (69), no SPAL je u samoj završnici uspio izjednačiti. Golove su zabili Alberto Paloschi (82) i Mirko Antenucci (88-11m).

Na ljestvici vodi Inter s 40 bodova, Napoli ima 39, Juventus 38, a Roma 35 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže SPAL (11), Verona (10) i Benevento (1).