Gubili do 89. minute

Kakav preokret Napolija: Spasili se u sudačkoj nadoknadi i ostali u utrci za naslov

Napoli je čudesnim preokretom zadržao kakav-takav priključak za Starom damom.

Slavlje igrača Napolija (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U 31. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je u nedjelju na domaćem terenu protiv Chieva slavio sa 2:1, a pobjednički gol zabio je Amadou Diawara u sudačkoj nadoknadi (90+3).

Napoli je bio pred porazom, a sve je loše krenulo za domačine u 51. minuti kada nisu iskoristili penal. Udarac Driesa Mertensa obranio je vratar gostiju.

To im se osvetilo u 73. minuti, kada je Chievo poveo golom Mariusza Stepinskog. No, u samoj završnici susreta Napoli radi preokret, u 89. minuti Arkadiusz Milik pogađa za 1:1, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Diawara zabija za pobjedu domaćina.

Tako je Napoli ostao na četiri boda zaostatka za vodećim Juventusom, koji je dan ranije na gostovanju pobijedio ''fenjeraša'' Benevento sa 4:2.

Marko Rog je ušao u igru u sudačkoj nadoknadi (90+5), dok je Hrvoje Milić ostao na klupi za pričuve Napolija.

U ostalim utakmicama Crotone je s 1:0 pobijedio Bolognu, dok je Hellas Verona istim rezultatom svladala Cagliari. U prvoj utakmici nedjeljnog programa Torino je s 1:0 bio bolji od Intera.