Partija života

Napadač hit momčadi francuskog prvenstva upisao najbrži hat-trick u povijesti Ligue 1

Belgijac Lois Openda postigao je tri pogotka u samo pet minuta u slavlju svog Lensa u gostima kod Clermonta.

Lois Openda (Foto: Afp)

Lens je u nedjelju u utakmici 27. kola francuskog prvenstva u gostima 0:4 pobijedio Clermont.

Tino Sven Sušić Bivši igrač Hajduka potpisao za Rudeš: Igrao je na Svjetskom prvenstvu divider

Susret je obilježio mladi Belgijac Lois Openda s tri nevjerojatno brza pogotka.

Naime, 23-godišnjak je doveo Lens u vodstvo u 30. minuti, a nakon samo četiri minute na semaforu je stajalo 2:0, nisu domaćini niti stigli izvesti pošteno loptu s centra, Openda je opet zatresao mrežu za rekordni hat-trick u samo pet minuta.

Robert Prosinečki VIDEO Robert Prosinečki dočekan glasnim ovacijama: Nakon 20 godina vratio se u bivši klub divider

Claude-Maurice je zaključio rezultat golom u 76. minuti na asistenciju, koga drugoga, nego Opende.

Mladi Belgijac ima 12 pogodaka na kontu u Ligue 1, bio je član belgijske reprezentacije u Katru, upisao je nastup protiv Kanade, dok je protiv Hrvatske ostao na klupi.

Lens je treći na ljestvici sa 54. boda, dok je Clermont 11. sa 34.