Stuttgart promašio penal

Müller i Ulreich spasili Bayern, Kovačev Eintracht ispustio veliku prednost

Thomas Mueller je zaslužan za 13. ovosezonsku pobjedu Bayerna u Bundesligi.

Nogometaši Bayerna su u 17. kolu njemačkog prvenstva sretno stigli do minimalne 1-0 pobjede na gostovanju u Stuttgartu, gdje su domaći propustili realizirati kazneni udarac u posljednjim trenucima dvoboja, a Eintracht je kao domaćin propustio vodstvo 2-0 protiv Schalkea i u završnim sekundama ispustio pobjedu.

Thomas Mueller je zaslužan za 13. ovosezonsku pobjedu Bayerna u Bundesligi. Ušao je u igru u 65. minuti, a u 79. postigao jedini pogodak na utakmici. U posljednjoj minuti dvoboja domaći su imali priliku doći do boda, ali je udarac Akola s bijele točke obranio vratar Bayerna Sven Ulreich. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo u momčadi Stuttgarta dobio je priliku od 81. minute.

Čak tri utakmice su rasplet dobile u sudačkoj nadoknadi. Najveći preokret kreirao je Augsburg pred svojima navijačima nadoknadivši dva pogotka zaostatka protiv Freiburga. Hat-trick postigao je islandski reprezentativac Alfred Finnbogason koji je domaće doveo u vodstvo u 1. minuti, a s dva pogotka u nadoknadi (90+1, 90+3) donio bod Augsburgu.

Eintracht Nike Kovača je do 82. minute imao vodstvo 2-0 protiv Schalkea, a onda je izgubio dva boda. Jović u 1. minuti i Haller u 65. minuti bili su strijelci za momčad iz Frankfurta. Kreatoti preokreta bili su Embolo (82) i Naldo (90+5) koji je u posljednjim sekundama zatresao mrežu domaće momčadi i donio bod Schalkeu. Ante Rebić je bio u početnoj postavi Eintrachta, ali ga je u 50. minuti zamijenio kasniji strijelac Haller. Rebić je u prvom poluvremenu zaradio žuti karton.

Zaostatak od dva pogotka nadoknadio je i Mainz na gostovanju u Bremenu golovima Quaisona (70) i Freija (90+3). Nakon samo 17 minuta Werder je vodio 2-0 pogocima Bargfredea (2) i Belfodila (17).

U 17. kolu je do prve ovosezonske pobjede došao Koeln koji je s 1-0 svladao Wolfsburg, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Clemens (67).

Na ljestvici vodi Bayern sa 41 bodom, drugi je Schalke sa 30, treći RB Leipzig ima 28, ali i utakmicu manje. I četvrtoplasirana Borussia Moenchengladbach ima 28 bodova. U opasnoj zoni su Werder i HSV sa po 15 bodova te posljednji Koeln sa samo šest.