Bundesliga

Leipzig sve dalje od Lige prvaka, Gvardiol izašao iz igre već poslije 33 minute

Borussia Monchengladbach pobijedila je RB Leipzig 3:1, a Bayer Leverkusen svladao je Eintracht 2:0.

Leipzig - Rangers (Foto: Afp)

Bayer Leverkusen se u ponedjeljak učvrstio na trećem mjestu u Bundesligi pobijedivši u utakmici 32. kola njemačkog prvenstva Frankfurt sa 2-0, dok je Leipzig izgubio 1-3 od Borussije Mönchengladbach i smanjio izglede za plasman u Ligu prvaka.

Golove za pobjedu Bayera su zabili Paulinho u 18. minuti i Schick u 51. minuti.

Gvardiol izašao već u 33. minuti

U drugoj utakmici igranoj u ponedjeljak Borussia M'gladbach je povela u 17. minuti pogotkom Embola, a onda je Nkunku izjednačio za Leipzig u 36. minuti. Na 2-1 za M'gladbach u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena podiže J. Hofmann koji u 77. minuti zabija svoj drugi gol na utakmici i zaključuje pobjedu domaće momčadi. Leipzig, iako brojčano nadmoćniji posljednjih tridesetak minuta, nije uspio preokrenuti rezultat. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je igrao za Leipzig do 33. minute.

Leipzig je sada nakon dva uzastopna poraza na petom mjestu, s bodom manje od Freiburga. Leverkusen je, s druge strane, čvrsto na trećem mjestu sa 58 bodova, tri više od četvrtoplasiranog Freiburga.

Rezultati 32. kola

Bayer Leverkusen -Eintracht Frankfurt 2-0 (Paulinho 18, P. Schick 51)

Borussia M'gladbach - RB Leipzig 3-1(B. Embolo 17, J. Hofmann 45+2, J. Hofmann 77/C. Nkunku 36)