FA Cup: Dva pogotka Kranjčara, zabio i Kalinić!

Završene su utakmice 3. kola FA Cupa, Tottenham je svladao Peterborough 4:0, uz 2 gola Kranjčara.

Luka Modrić i Niko Kranjčar po prvi put su započeli utakmicu u momčadi Tottenhama od prve minute, Niko je počeo na lijevom a Luka na desnom dijelu veznog reda. I to se odmah isplatilo. U 35. minuti Modrić je pronašao Kranjčara koji je s ruba šesnaesterca pogodio donji desni kut za vodstvo Spursa. U 57. minuti Kranjčar je iz blizine povisio vodstvo domaćina na 2:0. Time je hrvatski reprezentativni dvojac pokazao treneru Redknappu da svakako mogu igrati u početnoj postavi i u prvenstvu. U 70. minuti na 3:0 povisio je Defoe, nakon akcije koja je također krenula od Nike.

Kranjčar, kojem su ovo bili sedmi i osmi pogodak ukupno za Spurse, je igrao do 73. minute kada je svoje mjesto u momčadi prepustio Dannyju Roseu. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu, a početkom sudačke nadoknade je asistirao Robbieju Keanu za pogodak koji je poništen zbog zaleđa. Trećeg Hrvata u momčadi, Vedrana Ćorluku, Redknapp je u ovom susretu odmarao.

Nikola Kalinić je odigrao cijelu utakmicu i postigao svoj četvrti pogodak za Blackburn, ovaj puta u porazu 3-1 od Aston Ville. Bivši napadač Hajduka, koji i dalje čeka na prvenstveni pogodak, je bio precizan nakon izvođenja udarca iz kuta kada je dočekao loptu na samom rubu šesnaesterca i u 55. minuti smanjio na 2-1. Roversi su od 41. igrali s igračem manje nakon što je isključen El-Hadji Diouf.

Za razliku od Kranjčara i Kalinića, Ivan Klasnić se nije upisao na listu strijelaca, no njegov je Bolton s 4-0 prošao četvrtoligaša Licoln Cityja. Bio je Klasnić blizu svog sedmog gola za engleskog Premierligaša, no ljevicom je pogodio tek stativu u sigurnoj pobjedi svoje momčadi. Iz igre je izašao u 58. minuti, sedam minuta nakon što je asistirao Chung-Young Leeju za povećanje vodstva na 2-0.