Finale MLS lige

Bivši mladi hrvatski reprezentativac viceprvak SAD-a: New York City slavio protiv Portlanda nakon penala

New York City novi je prvak MLS lige nakon što je u finalu, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, slavio protiv domaćina Portlanda…

Nogometaši New York Cityja novi su prvaci MLS lige nakon što su u finalu, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, slavili protiv domaćina Portlanda (1-1, 5-3).

Gosti iz New Yorka poveli su krajem prvog dijela, u 41. minuti za 1-0 je pogodio Argentinac Castellanos, a domaćin je tražio izjednačenje sve do sudačke nadoknade te je u 94. minuti ipak na 1-1 izjednačio Mora.

No, tijekom jedanaesteraca bolji je bio New York City, a istaknuo se vratar Sean Johnson koji je obranio prva dva suparnička udarca (Mora i Valeri) te je pogurao svoju momčad do premijernog naslova u MLS ligi. Portland je ostao na jednom naslovu (2015. godina), a ovo mu je bio drugi poraz u finalima.

Cijelu utakmicu za Portland je odigrao Dario Župarić, nekadašnji igrač vinkovačke Cibalije i Rijeke te član U-21 hrvatske reprezentacije.