Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
ledeno hladna skupina

Povoljan ždrijeb za hrvatsku U21 reprezentaciju u kvalifikacijama za europsku smotru

Hrvatska U21 reprezentacija saznala je suparnike u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2023. godine.

Hrvatska U21 reprezentacija (Foto: Josip Regovic/PIXSELL/Pixsell)

U kvalifikacijskom ciklusu za U-21 Europsko prvenstvo hrvatska nogometna selekcija izvučena je u skupinu A te će se za mjesto na završnom turniru u Gruziji i Rumunjskoj natjecati protiv Austrije, Norveške, Finske, Aberbajdžana i Estonije, odlučio je ždrijeb u Nyonu.

U kvalifikacijama za U-21 Europsko prvenstvo sudjelovat će 53 reprezentacije, koje su prije ždrijeba podijeljene u šest jakosnih skupina. Hrvatska mlada reprezentacija smještena je u prvu jakosnu skupinu, uz reprezentacije Španjolske, Njemačke, Francuske, Engleske, Italije, Danske, Portugala i Nizozemske.

Novi kvalifikacijski ciklus započet će u ožujku 2021. godine te će završiti u lipnju 2022. godine, dok će dokvalifikacijske utakmice biti odigrane u rujnu 2022. godine. Momčadi koje su se plasirale na ovogodišnje U-21 Europsko prvenstvo, uključujući i Hrvatsku, s novim će ciklusom kvalifikacija započeti nakon završetka turnira.

Červar i Hrvoje Horvat Hrvatska rukometna reprezentacija ima novog izbornika: Červar predložio trojicu, HRS donio odluku

Završni turnir bit će održan u Gruziji i Rumunjskoj u lipnju i srpnju 2023. godine, a na njemu će se natjecati 16 reprezentacija – domaćini prvenstva, devet pobjednika kvalifikacijskih skupina, najbolja drugoplasirana momčad te četiri pobjednika dokvalifikacija.

Skupina A: Hrvatska, Austrija, Norveška, Finska, Azerbajdžan, Estonija
Skupina B: Njemačka, Poljska, Izrael, Mađarska, Latvija, San Marino
Skupina C: Španjolska, Rusija, Slovačka, Sjeverna Irska, Litva, Malta
Skupina D: Portugal, Grčka, Island, Bjelorusija, Cipar, Lihtenštajn
Skupina E: Nizozemska, Švicarska, Bugarska, Wales, Moldova, Gibraltar,
Skupina F: Italija, Švedska, Irska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Luksemburg
Skupina G: Engleska, Češka, Slovenija, Albanija, Kosovo, Andora
Skupina H: Francuska, Srbija, Ukrajina, Sjeverna Makedonija, Farski otoci, Armenija
Skupina I: Danska, Belgija, Turska, Škotska, Kazahstan

Nastavi čitati