Mladi Hrvati pomeli Portugalce i izborili polufinale EP-a!

Hrvatska reprezentacija do 19 godina ostvarila je senzacionalnu pobjedu protiv Portugala kojom je izborila polufinale Eura...

U utakmici trećeg kola momčad Ivice Grnje sasvim je neočekivano razbila portugalske vršnjake, izravne rivale za polufinale, pobjedom 5-0. Briljirao je nogometaš Bayer Leverkusena na posudbi u Freiburgu, Zvonko Pamić, zabivši tri gola.

Protiv Portugala je posebno briljirao Zvonko Pamić koji je postigao 'hat-trick'

Nakon što je Franko Andrijašević doveo mlade kockaste u vodstvo u 19. minuti iz 11-erca kojeg je iznudio playmaker naše igre Filip Ozobić, zabivši svoj drugi gol na turniru, bivši igrač Karlovca zabio je u 25. i 37. minuti za 2-0 i 3-0. Prvi je gol postigao glavom, drugi iz krasno izvedenoga slobodnog udarca s 30-ak metara daljine.

U 54. je minuti izravan crveni karton zaradio naš kapetan Renato Kelić. Smetat će to ambicijama Grnjinih izabranika samo u polufinalu. Protiv Portugala nije smetalo. Štoviše, Ozobić je u 67. minuti povisio na 4-0, a Pamić dvije minute kasnije, na asistenciju raspoloženog Ozobića, topovski zabio loptu u mrežu za svoj treći pogodak.

Portugalci su bili opasnija momčad na početku utakmice. Matej Delač se jednom morao dobro potruditi da bi sačuvao svoju mrežu. Nakon prvog gola koji su primili, Portugalci se nisu oporavili.

Hrvatska se u polufinale plasirala kao drugoplasirana momčad iz skupine B. Pobjednici Španjolci lako su u svom posljednjem nastupu pobijedili Talijane 3-0.

To znači da će Grnjini izabranici igrat svoj polufinalni dvoboj u utorak, 27. srpnja, protiv pobjednika skupine A. Najvjerojatnije će to biti domaća reprezentacija, Francuska, koja je dosad, uz Španjolsku, ppokazala najviše na ovom turniru.