ZA OSTANAK NA VRHU

Milan upisao veliku gostujuću pobjedu pred dolazak Dinama na San Siro

AC Milan uspješno nastavlja svoju misiju obrane titule prvaka Italije.

Olivier Giroud (Foto: Afp)

Nogometaši Milana, aktualni talijanski prvaci, savladali su Sampdoriju u gostima, rezultatom 2:1, u ogledu šestog kola Serie A.

Milan je rano poveo, već u šestoj minuti pogodio je mrežu domaćina Junior Messias. No, odmah na startu drugog dijela Rafael Leao je zaradio drugi žuti karton pa je Milan morao nastaviti s igračem manje, a u 57. minuti Đuričić je iz blizine, glavom, pogodio za izjednačenje na 1:1.

Unatoč igraču manje Milan je uspio dohvatiti puni plijen, a za pobjedu je s bijele točke pogodio Francuz Olivier Giroud u 67. minuti. Milan je trenutačno drugi na ljestvici, s istim brojem bodova kao i vodeći Napoli. Sampdoria je i dalje bez pobjede, na 18. mjestu.

Iduće srijede, u 18.45 sati, Milan će pred svojim navijačima dočekati Dinamo u 2. kolu skupine E Lige prvaka.