Rebić preskočio utakmicu

Milan zabio pet komada gostima iz Genove: Giroud upisao hat-trick

Ovom pobjedom Milan je skočio na peto mjesto talijanske Serie A.

Olivier Giroud (Foto: Afp)

Lakoćom su nogometaši Milana upisali domaću pobjedu u 36. kolu Serie A. S visokih 5:1 su razbili Sampdoriju i tako prekinuli niz od tri poraza u talijanskom prvenstvu i Ligi prvaka.

U prvom poluvremenu Milan je stvorio prednost od 3:1 nakon jednog gola Rafaela Leaa i dva Oliviera Girouda. Na drugoj strani je strijelac bio veteran, 40-godišnji Quagliarella.

Raspucan je Milan bio u nastavku pa je Giroud tako kompletirao 'hat-trick', dok je pogodak dao i Španjolac Brahim Diaz koji je opet bio zapažen u Milanovoj igri. U prvom poluvremenu je upisao dvije asistencije.

Milan Borjan Milan Borjan dobio udarac u glavu: Preskočio ogradu pa krenuo u obračun divider

Milan je ovom pobjedom ostao u igri za treće ili četvrto mjesto, koja vode prema Ligi prvaka iduće sezone. Ima dva boda manje od Intera i bod manje od Lazija, ali te dvije momčadi tek moraju odraditi svoje dvoboje ovog kola.

Hrvatski nogometaš Ante Rebić nije konkurirao za Milan u ovom susretu.

Sampdoria, posljednja momčad na ljestvici Serie A, već je od ranije budući drugoligaš i član Serie B.