ROSSONERI ZADRŽALI PREDNOST

VIDEO Milanski dvojac pobjedama nastavio žestoku bitku za naslov, Ivan Perišić ponovno strijelac

Milan i Inter nastavljaju žestoku bitku za naslov prvaka, nakon što su oboje u 35. kolu upisali pobjedu.

Ivan Perišić (Foto: Afp)

Nogometaši Milana napravili su veliki korak ka osvajanju naslova prvaka Italije, prvog nakon 11 godina, minimalnom 1:0 (0:0) domaćom pobjedom protiv Fiorentine, u susretu 35. kola.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Rafael Leao u 82. minuti uz svesrdnu pomoć gostujućeg vratara Terraciana, koji je prvo vrlo loše ispucao loptu do koje su domaći stigli na 30-ak metara od suparničkog gola, a zatim se Terraciano i napamet bacio u svoju lijevu stranu te dopustio da ga Leao svlada ne odviše jakim udarcem u bliži kut.

Milan je tako u jednom trenutku pobjegao gradskim rivalima na pet pogodaka prednosti, no Inter je ipak to vratio na dva, pobjedom na gostovanju kod Udinesea.

Inter se brzo vratio na -2

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac prvog pogotka za Inter u 2:1 (2:0) gostujućoj pobjedi protiv Udinesea u susretu 35. kola talijanskog prvenstva kojom su se "crno-plavi" vratili na dva boda zaostatka za svojim gradskim rivalom Milanom koji je na vrhu ljestvice.

Perišić je u 12. minuti odlično skočio na prvoj vratnici i glavom u mrežu proslijedio korner Dimarca. Bio je to sedmi Perišićev prvenstveni gol ove sezone.

Na 2:0 povisio je Lautaro popravivši nakon odbijanca nerealizirani kazneni udarac u 39. minuti kojega je izborio Džeko. Domaći su smanjili na konačnih 2:1 u 72. minuti kada je Pussetto bio najbrži na odbijenoj lopti nakon što je Handanovič krajnjim naporom zaustavio slobodni udarac Deulofeua.

I Perišić i Marcelo Brozović odigrali su čitav susret za Inter, dok je Filip Benković ostao na klupi Udinesea.

Pogodak Ivana Perišića možete pogledati OVDJE.