Hrvati solidno odigrali

Barca povela, Inter izjednačio: Handanovič spašavao Nerazzurre

Inter i Barcelona odigrali su 1:1 u četvrtom kolu Lige prvaka…

Ivan Rakitić i Kwadwo Asamoah (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U derbiju večeri 4. kola nogometne Lige prvaka Inter je na San Siru protiv Barcelone odigrao 1-1. Barca je povela golom Brazilca Malcoma, koji je zabio u 83., samo minutu nakon ulaska u igru. Izjednačio je Mauro Icardi u 87. minuti.

VIDEO Inter - Barcelona 1:1

Bila je to utakmica u kojoj su nastupila četiri hrvatska nogometaša. Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Barcu, baš kao i Ivan Perišić te Šime Vrsaljko za Inter, dok je Marcelo Brozović igrao do 85. minute.

U 60. minuti Rakitić se je mogao upisati u strijelce, ali Handanovič je odlično obranio njegov udarac. Handanovič je odlično branio i može se reći da je najzaslužniji što je Inter izborio remi.

Tottenham okrenuo PSV

Tottenham je od 2. minute, nakon pogotka Luuka de Jonga, bio u zaostatku protiv PSV Eindhovena, ali je na kraju uspio napraviti preokret i pobijediti 2-1 zahvaljujući golovima Harryja Kanea u 78. i 89. minuti.

U skupini B vodi Barca sa 10 bodova, Inter ima 7, Tottenham 4, a PSV 1 bod.

Porto deklasirao Lokomotiv

U skupini D Porto je svom terenu dobio Lokomotiv iz Moskve sa 4-1, a Vedran Ćorluka je za Lokomotiv odigrao cijeli susret. Pobjedu je upisao i Schalke, koji je svladao Galatasaray sa 2-0.

Na ljestvici vodi Porto sa 10 bodova, Schalke ima 8, Galatasaray 4, a Lokomotiv je bez bodova.

Rezultati utakmica 4. kola nogometne Lige prvaka igranih u utorak:

SKUPINA A:

Monaco - Club Brugge 0-4 (Vanaken 12, 17-11m, Wesley 24, Vormer 85)
Atletico Madrid - Borussia Dortmund 2-0 (Saul 33, Griezmann 80)

TABLICA:
1 Borussia Dortmund 4 3 0 1 8 2 9
2 Atletico Madrid 4 3 0 1 7 6 9
3 Club Brugge 4 1 1 2 6 5 4
4 Monaco 4 0 1 3 2 10 1

SKUPINA B:

Inter - Barcelona 1-1 (Icardi 87 / Malcom 83)
Tottenham Hotspur - PSV 2-1 (Kane 78, 89 / De Jong 2)

TABLICA:
1 Barcelona 4 3 1 0 11 3 10
2 Inter 4 2 1 1 5 5 7
3 Tottenham Hotspur 4 1 1 2 7 9 4
4 PSV 4 0 1 3 4 10 1

SKUPINA C:

Crvena zvezda - Liverpool 2-0 (Pavkov 22, 29)
Napoli - Paris SG 1-1 (Insigne 63-11m / Bernat 45+2)

TABLICA:
1 Liverpool 4 2 0 2 7 5 6
2 Napoli 4 1 3 0 4 3 6
3 Paris SG 4 1 2 1 11 7 5
4 Crvena zvezda 4 1 1 2 3 10 4

SKUPINA D:

Schalke 04 - Galatasaray 2-0 (Burgstaller 4, Uth 57)
Porto - Lokomotiv Moskva 4-1 (Herrera 2, Marega 43, Corona 67, Otavio 90+3 / Farfan 59)