''Ovo je više od nogometa''

Oštar napad na UEFA-u: ''Ljudi su bolesni i umiru, a vi igrate nogomet. To je apsurdno''

Na praznom stadionu Karaiskaki u Pireju Olympiacos i Wolverhampton odigrali su 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Europske lige, ali ponovno je u prvom planu bio koronavirus.

Grci su u 29. minuti ostali bez isključenoga Semeda, ali su ipak poveli u 54. preko El Arabija. No Wolverhampton je izjednačio u 68. minuti golom Pedra Neta.

Doduše, menadžer Wolvesa Nuno Espirito Santo dovodi u pitanje odluku da se dopustilo odigravanje utakmice usred pandemije koronavirusa.

''Mi igramo teška srca zbog situacije koja se događa u svijetu'', rekao je za BT Sport.

''Znamo da ima ljudi koji su bolesni i umiru, a vi igrate nogometnu utakmicu. To je apsurdno'', dodao je Espirito Santo.

Utakmica se igrala iza zatvorenih vrata nakon što je vlasnik Olympiacosa Evangelos Miranakis testiran pozitivan na koronavirus.

''Razumijem odluku da igramo iza zatvorenih vrata, ali koja je poanta tog nogometa? Nema smisla igrati pred praznim tribinama'', izjavio je Portugalac ranije ovog tjedna za Sky Sport.

''Ovo je više od nogometa. Ovo je socijalna situacija. Svi su zabrinuti i nešto treba napraviti. Zatvorene tribine na stadionima nisu rješenje. Pretvaramo se da vodimo normalan život, a stvari nisu normalne. Zašto sve ne zaustaviti?'' zaključio je menadžer Wolvesa.