Velika bodovna razlika

Mbappe ih sredio: Kovačev Monaco u trećoj minuti pogodio stativu pa izgubio kod PSG-a

Kovač je prošle sezone dva puta iznenadio PSG (2:0, 3:2), no ovoga puta nije išlo.

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Monaco Nike Kovača sa 2:0, a oba gola je zabio Kylian Mbappe.

Kovač je prošle sezone dva puta iznenadio PSG (2:0, 3:2), no ovoga puta nije išlo. Premda su gosti već u trećoj minuti imali sjajnu priliku, no Sofiane Diopje pogodio lijevu stativu.

PSG je poveo u 12. minuti golom Kyliana Mbappea iz kaznenog udarca. Djibril Sidibe je stao na nogu Angela di Marije, a sudac Benoit Bastiena nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku. Mbappe je bio siguran realizator protiv svog bivšeg kluba.

Sjajni francuski napadač je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio i svoj drugi gol na utakmici. Fofana je prodao loptu na sredini terena, Messi je povukao kontru, te asistirao Mbappeu koji je zabio za 2:0.

Prvi je to poraz Monaca u posljednjih devet nastupa u svim natjecanjima.