Hvali ga BBC

VIDEO Nema mjesta u Dinamu, nema veze: Zagrepčanin odveo klub u Ligu prvaka

Bivši igrač Dinama Marko Tolić se odlično snašao u Slovan Bratislavi.

Marko Tolić (Foto: Afp)

Slovan Bratislava je pobjedom protiv danskog Midtyjllanda (3:2) izborila plasman u Ligu prvaka, i to na pogon Marka Tolića!

28-godišnji hrvatski nogometaš je zabio dva krasna pogotka na utakmici, prvo je u 33. minuti lažnjakom poslao protivničkog igrača u prazno i zabio, a onda u 82. minuti sjajnim udarcem iz daljine zatresao dansku mrežu. To je oduševilo i engleski BBC koji je pohvalio njegove poteze na vlastitom X profilu:

"Kakvi potezi, kakva završnica Marka Tolića. Zabio je dva gola i pomogao svom Slovanu iz Bratislave da pobijedi Midtyjlland 3:2 i izbori grupnu fazu Lige prvaka", piše BBC.

Tolić je prije Dinama prošao kroz Lokomotivu, Hrvatski Dragovoljac, Goricu , Sesvete i Lučko. Na Maksimir se vratio 2020. godine, no nije se uspio izboriti za šansu u udarnom sastavu.

Godinu dana je proveo na posudbi u Mariboru, pa Slovan Bratislavi koja ga je nakon vrlo dobre sezone odlučila otkupiti. Bio je to pun pogodak za slovački klub, ali i hrvatskog nogometaša koji se ondje sjajno snašao.

Prošle sezone skupio je 42 nastupa, upisao 13 golova i pet asistencija, a odlično je krenuo i novu sezonu skupivši tri pogotka i pet asistencija u samo 11 nastupa.

Tolićeve golove možete vidjeti OVDJE.

Timi Max Elšnik Umjesto na Maksimiru završio u Zvezdi pa poručio: "Dajte nam Dinamo u Ligi prvaka" divider

Filip Zubčić FOTO Dinamo ima navijača i u najjužnijem gradu na svijetu: Radi se o poznatom Hrvatu divider

Igrači Dinama slave pobjedu protiv Qarbaga Deset puta su veći od Hrvatske, ali zavide nam na Dinamu: "Kad ćemo mi imati ovakvog predstavnika?" divider

Prati nas na Instagramu!
Smjena na Maksimiru! ⚽️

Tko će biti novi trener Dinama?✅️
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽