spektakularne golčine

Tomasov ušao u 60. minuti i napravio kaos: Hat-trickom iščupao momčad i spasio je prvoklasne blamaže!

Marin Tomasov postigao je hat-trick u slavlju i prolasku Astane u 3. pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu.

Marin Tomasov slavi pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski nogometaš Marin Tomasov bio je trostruki strijelac u 4:1 slavlju kazahstanske Astane protiv andorške Santa Colome. Astana je s ukupnih 5:2 izborila prolaz u iduću fazu kvalifikacija za Europsku ligu, ali pitanje je bi li se to dogodilo da na travnjaku nije bilo Marina Tomasova.

Santa Coloma je iznenađujuće u prvoj utakmici kod kuće izvukla 1:1, a onda je još šokantnije povela u uzvratu već u 7. minuti. Astana je poravnala na 1:1 sredinom prvog poluvremena, no onda je uslijedila prava muka.

Taj rezultat, koji je utakmicu odvodio u produžetak, stajao je na semaforu sve do 73. minute kada je Tomasov uzeo stvari u svoje noge.

GOLOVI S UTAKMICE ASTANA - SANTA COLOMA

Najprije je zabio snažnim udarcem unutar šesnaesterca, a zatim i kirurški preciznim s ruba kaznenog prostora šest minuta kasnije.

Točku na i fenomenalnom nastupu stavio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, kada je u stilu Davora Šuker lobao istrčalog vratara Santa Colome s otprilike 25 metara!

Svakako treba napomenuti da je bivši igrač Hajduka i Rijeke ušao u igru u 60. minuti...

Kazahstanski sastav će u trećem pretkolu igrati protiv Vallette.

Marin Tomasov slavi pogodak (Foto: AFP) Marin Tomasov upisao pogodak i asistenciju u slavlju njegove Astane! divider