BILI NA RUBU ISPADANJA

Krznar se u završnici utakmice spasio malteške blamaže

Malo je nedostajalo da u dva dana čak dva slovenska nogometna kluba ispadnu iz Europe od Maltežana.

Damir Krznar (Foto: Damir Krajač/Cropix)

Već nakon 1:1 odigranih na Ljudskom vrtu, ali i ispadanja Domžala od malteških predstavnika, bilo je jasno da nogometaši Maribora neće imati lagan posao na Malti, gdje su danas odigrali susret prvog pretkola Konferencijske lige protiv Birkirkare.

Zapravo, nogometaši Damira Krznara su preko 60 minuta imali rezultat koji im je garantirao ispadanje, da bi tek u završnici susreta postigli dva gola, čime su preokrenuli i prošli dalje.

Asistencija bivšeg hajdukovca sve preokrenula

U probleme je Slovence bacio Yannick koji je u 19. minuti postigao pogodak iz kaznenog udarca, a onda je krenula žestoka borba nogometaša Maribora za dolazak do pogotka.

Prijetilo se s obje strane, no Maribor je ipak uspio izjednačiti i to u 80. minuti pogotkom Arnela Jakupovića nakon fenomenalne asistencije Ivana Brnića. Veliko slavlje donio je Xhuljano Skuka u 88. minuti, nakon sjajne solo akcije, gdje je prošao po desnoj strani, izbacio vratara i zakucao u mrežu.

U drugom će pretkolu Maribor igrati protiv Differdangea iz Luksemburga.