Kakva večer

Mandžo ispisao povijest u Madridu: Realu to još nitko nije napravio

Mario Mandžukić zabio je Realu već u drugoj minuti utakmice na Santiago Bernabeuu.

Mario Mandžukić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski napadač time je srušio rekord postavši igrač koji je Realu zabio najbrži gol na Santiago Bernabeuu u povijesti Lige prvaka. Mandžukiću je za osmi gol sezone trebalo samo 76 sekundi u Madridu.

No Hrvat se nije zaustavio na tome. Nakon što je golom u drugoj minuti vratio Juveu nadu i prekinuo post koji je trajao od 3. siječnja, Mandžo je zabio i drugi pogodak Realu dovevši svoju momčad pred vrata raja.

U 37. minuti napadač Juventusa zabio je još jedan gol domaćinima, ovog puta nakon ubačaja Lichtsteinera. To mu je tek drugi put u karijeri da je u jednoj utakmici Lige prvaka zabio barem dva gola, prije toga je upisao hat-trick u dresu Atletico Madrida protiv Olympiacosa u studenom 2014.

Ne računajući reprezentativne utakmice, Mandžukić je zadnji put dva gola za Juventus postigao u pobjedi 3:2 protiv Carpija u prosincu 2015. godine.