breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Izjednačili rekord

Manchester City opet slavio: David Silva presudio West Hamu

Manchester City pobijedio je West Ham 2-1 i ponovo ima osam bodova više od gradskog suparnika Uniteda.

David Silva i Sergio Aguero slave pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U posljednjem susretu 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio West Ham 2-1 i ponovo ima osam bodova više od gradskog suparnika Uniteda s kojim će odmjeriti snage u idućem kolu.

Mnachester City upisao je 13 ligaških pobjeda u nizu te je tako izjednačio rekord Sunderlanda i Prestona iz sezone 1891/92., Arsenala 2001/02. i Chelseaja 2016/17. City u 28 posljednjih utakmica nije izgubio u svim natjecanjima, bilježi 27 pobjeda i jedan remi, a čak je 20 pobjeda ostvario zaredom.

West Ham je bio korak do osvajanja važnog boda, ali ipak nije izdržao i novim porazom produžio je niz bez pobjede na osam utakmica. Pod vodstvom novog menadžera Davida Moyesa koji je naslijedio našeg Slavena Bilića, 'čekičari' su u četiri kola osvojili samo jedan bod i nalaze se u zoni ispadanja.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom Angela Ogbonne. City je izjednačio u 57. minuti preko Nicolasa Otamendija, a potom jurnuo po drugi gol. Premda je Adrian radio čuda, West Ham nije izdržao i David Silva je u 83. minuti lijepim golom na asistenciju Kevina De Bruynea zabio za 2-1.

U nedjelju je igran i susret između Bournemoutha i Southamptona koji je završio 1-1. Domaćin je poveo u 42. minuti golom Ryana Frasera, a izjednačio je Charlie Austin u 61. minuti.

City nakon nove pobjede ima osam bodova više od Manchester Uniteda, a treći je aktualni prvak Chelsea sa 11 bodova minusa. U zoni ispadanja su Crystal Palace (10), West Ham (10) i Swansea City (9).

REZULTATI:

Manchester City - West Ham 2-1 (Otamandi 57, Silva 83 / Odbonna 44)
Bournemouth - Southampton 1-1 (Fraser 42 / Austin 61)

U subotu:
Arsenal - Manchester United 1-3 (Lacazette 49 / Valencia 4, Lingard 11, 63)
WBA - Crystal Palace 0-0
Leicester City - Burnley 1-0 (Gray 6)
Everton - Huddersfield Town 2-0 (Sigurdsson 47, Calvert-Lewin 73)
Brighton - Liverpool 1-5 (Murray 51-11m / Can 30, Firmino 31, 48, Coutinho 87, Dunk 89-ag)
Stoke City - Swansea City 2-1 (Shaqiri 36, Diouf 40 / Bony 3)
Watford - Tottenham 1-1 (Kabasele 13 / Heung-Min 25)
Chelsea - Newcastle United 3-1 (Hazard 21,74-11m, Morata 33 / Gayle 12