Nitko ih ne može zaustaviti

City melje sve pred sobom: Guardiola odnio još jednu veliku pobjedu u derbiju

Nogometaši Manchester Cityja na svom su stadionu svladali Arsenal s 3-1 (1-0) i zadržali uvjerljivu prednost na vrhu ljestvice engleskog prvenstva.

Momčad Pepa Guardiole do vodstva je stigla u 19. minuti pogotkom Kevina de Bruynea. U 50. minuti prednost Cityja udvostručio je Sergio Agüero realiziravši kazneni udarac. Nadu gostima u preokret vratio je Lacazette pogotkom u 65. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Gabriel Jesus u 74. minuti, iako je dojam da su i strijelac i asistent David Silva bili u zaleđu.

Ovom pobjedom Manchester City je došao do 31 boda, odnosno osam bodova prednosti pred Manchester Unitedom i Tottenhamom, koji je u prvom nedjeljnom dvoboju kao domaćin svladao Crystal Palace s 1-0 pogotkom Korejca Sona.