Villa izjednačila

Manchester City kiksao kod Aston Ville: Haalandov sedmi gol u tri utakmice

Aston Villa i Manchester Cityja odigrali su 1-1 u 6. kolu Premierlige...

Erling Haaland (Foto: Afp)

U posljednjem subotnjem ogledu 6. kola Premier lige nogometaši Aston Ville i Manchester Cityja odigrali su 1-1 u Birminghamu.

Aston Villa je dugo odolijevala te je bez primljenog pogotka izdržala malo više od jednog poluvremena. No, u 50. minuti nemilosrdan je ipak bio Norvežanin Haaland koji je zabio za 1-0 Manchester Cityja. Bio je to, inače, sedmi prvenstveni pogodak Haalanda u posljednje tri utakmice.

No, Aston Villa se nije predavala, a Bailey je u 74. minuti lijepo naciljao s desetak metara i izjednačio na 1-1. Do kraja utakmice City je napadao. Stvorio je nekoliko odličnih prilika, a najbolje su propustili Mahrez u 88. te Foden u 91. minuti.

No, domaćin je izdržao čime je Manchester City upisao drugi remi na startu sezone, a Aston Villa je osvojila tek četvrti bod te je blizu samog dna ljestvice. City je drugi i ima utakmicu više od Arsenala, ali i bod manje.

U nedjelju igraju Brighton - Leicester te u derbiju kola Manchester United - Arsenal.

Premier liga, 6. kolo:

Aston Villa - Manchester City 1-1 (Bailey 74 / Haaland 50)

Everton - Liverpool 0-0

Brentford - Leeds 5-2 (Toney 30-11, 43, 58, Mbeumo 80, Wissa 90+1 / Sinisterra 45+1, Marc Roca 79)

Chelsea - West Ham 2-1 (Chilwell 76, Havertz 88 / Antonio 62)

Newcastle - Crystal Palace 0-0

Nottingham Forest - Bournemouth 2-3 (Kouyate 33, Johnson 45+2-11m / Billing 51, Solanke 63, Anthony 87)

Tottenham - Fulham 2-1 (Hojbjerg 40, Kane 75 / Mitrović 83)

Wolverhampton - Southampton 1-0 (Podence 45+1)