breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
chelsea izgubio

Ludi derbi na Old Traffordu: Arsenal dvaput vodio, Man Utd se ekspresno vraćao

Zanimljivi derbi kola završio je podjelom bodova.

U velikom derbiju 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Arsenal su na Old Traffordu odigrali 2:2, a za iznenađenje kola pobrinuo se Wolverhampton pobijedivši Chelsea s 2:1.

Topnici su dva puta vodili, no United se uspio oba puta ekspresno vratiti. Prvi put su izjednačili nakon četiri minute, a drugi put nakon svega 13 sekundi.

Arsenal je poveo u 26. minuti nakon velike pogreške Davida de Gee. Mustafi je pucao glavom, a španjolskom vrataru je lopta ispala iz ruke. Izjednačio je Martial četiri minute kasnije.

Arsenal je u 68. minuti ponovo poveo preko Francuza Lacazettea, no svega 13 sekundi kasnije izjednačio je Lingard. U 71. minuti Aubameyang je imao zicer za novu prednost gostiju, ali se De Gea iskupio za pogrešku kod prvog gola.

Liverpool je na gostovanju pobijedio Burnley s 3:1 nastavivši lov za vodećim Manchester Cityjem. Zanimljivo, sva tri gola pala su u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo u 54. minuti preko Corka, no Redsi su u nastavku okrenuli rezultat, a strijelci su bili Milner (62), Roberto Firmino (69) i Shaqiri (90+1). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Wolverhampton pobijedivši Chelsea sa 2:1 nakon što su gosti vodili do 60. minute utakmice. Bluesi su poveli u 18. minuti golom Loftusa-Cheeka, no domaćin je uspio preokrenuti rezultat u svega četiri minute.

Izjednačio je Jimenez u 59. minuti, a tri minute kasnije Diogo Jota je zabio za 2:1. U nastavku susreta gosti su dominirali, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Mateo Kovačić je igrao posljednjih 13 minuta za Chelsea.

Na ljestvici vodi Manchester City s 41 bodom, Liverpool je drugi s dva boda manje, Tottenham na trećem mjestu ima 33 boda, a zatim slijede Chelsea i Arsenal s po 31 bodom.