Lyon kiksao u velikom derbiju: Lovren bio najgori...

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren nije se istaknuo u svom nastupu za Lyon u utakmici 28. kola Le Championnata.

Nakon velikog trijumfa u Madridu, njegova je momčad na Gerlandu odigrala tek 1-1 protiv St. Etiennea u jednom od najvećih derbija francuskog nogometa. Ova dva grada nisu pretjerano udaljena otkud potječe i njihovo veliko rivalstvo.

Od 39. minute su gosti vodili pogotkom Riviere, a taj pogodak je mogao zaustaviti i Lovren da je bolje reagirao. Odigrao je donedavni igrač Dinama svih 90 minuta, ali je pokazivao mnogo nesigurnosti, što su uočili i novinari L'Equipea. Dodijelili su mu tako ocjenu 3, najslabiju u redovima Lyona.

Točnije, jednaku trojku je još zavrijedio samo Ederson. Tek je nešto bolji od njih bio Miralem Pjanić koji je dobio ocjenu 4, a podsjetimo da je samo nekoliko dana ranije pogotkom na Santiago Bernabeu odveo Lyon u četvrtfinale Lige prvaka.

Hrvatski reprezentativni vratar Vedran Runje je sa ocjenom 6 opet bio među najboljima kod svog Lensa, no niti on nije uspio spasiti momčad od poraza kod Lorienta, koji je slavio s minimalnih 1-0.