"Lavovi" rutinski

Lyon iskoristio veliki "kiks" Monaca

Monaco je na svom travnjaku odigrao tek 0-0 protiv Amiensa, dok je Lyon na svom travnjaku pobijedio Nantes 2-0.

Nogometaši Lyona probili su se na drugo mjesto francuskog prvenstva koje osigurava direktan plasman u Ligu prvaka iskoristivši kiks Monaca.

Monaco je na svom travnjaku odigrao tek 0-0 protiv Amiensa, dok je Lyon na svom travnjaku pobijedio Nantes 2-0. "Lavovi" tri kola prije kraja sezone imaju bod više od momčadi iz Kneževine. Monaco bi nakon nedjelje mogao ostati i bez treće pozicije jer Marseille ima dva boda manje i utakmicu manje.

Monaco je dominirao cijeli susret, ali nikako nije uspio probiti gostujuću obranu. Na koncu su oba sastava završila utakmicu s igračem manje. Kod Monaca je u 90. minuti pocrvenio Diakhaby zbog oštrog prekršaja nad Gouanom koji je također isključen jer je napao Diakhabyja. Za Monaco je branio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić.

Lyon je rutinski stigao do pobjede protiv Nantesa sa 2-0. Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, a golove za pobjedu 'lavova' zabili su Depay (39) i Traoree (68).

Lille je u derbiju začelja pobijedio Metz 3-1 i produžio nadu u prvoligaški spas dok je Metz praktički drugoligaš. Strijelci za Lille bili su Luiz Arauju (13), Pepe (45+2) i Bissouma (77), dok je pogodak za goste zabio Roux (49).

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas osvojio je Troyes pobijedivši Caen 3-1. Gosti su poveli u 4. minuti preko Ivana Santinija koji je lijepo glavom sa 11 metara svladao Erwina Zelaznyja. Troyes je do konca prvog poluvremena uspio okrenuti rezultat golovima Vercoutrea (7-ag) i Niveta (27), a pitanje pobjednika razriješio je Hyun-Jun u 84. minuti.

Prvak PSG vodi s nedostižnih 90 bodova, Lyon ima 72, Monaco 71, a Marseille 69 bodova i utakmicu manje.

Jednako napeto je i na začelju. Mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Metz (26) i Lille (32), dok je na poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije Troyes (32). U opasnoj zoni su i Toulouse na 17. mjestu sa 34 boda, te Strasbourg koji na 16. mjestu ima 35 bodova.