Tottenham je kod kuće s 2:0 svladao West Ham, a Modrić je prvi načeo mrežu gostiju.

Bila je to prva utakmica 20. kola engleskog Premiershipa i prva od početka hrvatskog veznjaka od loma potkoljenične kosti desne noge 29. kolovoza u utakmici Spursa i Birminghama na White Hart Laneu. Lee Bowyer je tada hrvatskom reprezentativcu preoštro uklizao u 50. minuti utakmice udaljivši ga na dugo vremena iz kadra igrača koji konkuriraju za nastupe u dresu Tottenhama.

Sve to sada je iza Modrića koji je odigrao dobru utakmicu i začinio je pogotkom u 11. minuti za vodstvo domaćina. Iskoristio je Modrić ubacivanje Aarona Lennona i s nekih desetak metara "žabicom" prevario gostujućeg vratara Roberta Greena. Bio je to Lukin prvi prvenstveni pogodak ove sezone u sedmoj premierligaškoj utakmici.

Uz ogroman pljesak i ovacije travnjak je Modrić napustio u 83. minuti kada je u igru ušao drugi hrvatski veznjak Niko Kranjčar. Pretpostavljalo se, a tako je i menadžer momčadi Harry Redknapp dao naslutiti, da će od prve minute u veznom redu zaigrati dva Hrvata, no Redknapp se na kraju odlučio za varijantu s Modrićem u igri, a Kranjčarom na klupi. Treći igrač hrvatske nogometne reprezentacije na radu u Spursima, Vedran Ćorluka, odigrao je svih 90 minuta za domaćine kojima je konačan rezultat priskrbio prvi strijelac lige Jermain Defoe.

Pogodio je Defoe svoj 14. prvenstveni pogodak iz akcije koja je krenula s centra od Modrića. Nakon dva-tri dodatna dodira došla je do strijelca koji je silovito tukao iz trka s nekih 16 metara udaljenosti. Green je loptu odbio, ali samo ponovno do Defoea koji novim silovitim udarcem traži put lopti u mrežu. Precizan pokušaj dogodio se u 81. minuti utakmice.